M a s á ž e

16.04.2021

Nejčastěji využívanými druhy od našich klientů jsou klasické masáže (záda, šíje, nohy, ruce, celková masáž těla...).

Klasická zdravotní masáž

Je to technika práce se svaly a klouby tak, aby došlo ke zmírnění až vymizení bolesti, odblokování a s ním spojených potíží. Nejčastěji bývá doporučena masáž šíje při přetrvávajících bolestech hlavy, masáž zad při blokacích a s nimi spojení bolesti, kdy se člověk nemůže ani hnout, dále protažení a procvičení (rehabilitační cvičení) apod. Tato masáž vyžaduje zkušeného maséra s dlouholetou praxí a perfektní znalostí anatomie a "čtení" lidského těla. Pro odstranění dlouhotrvající, případně chronické bolesti je vždy potřeba absolvovat několik sezení u maséra, ale odměnou bývá návrat svalů k jejich původní měkkosti a flexibilitě a úleva od bolesti na velmi dlouhou dobu.

Klasická sportovní masáž

Jde mnohem více do hloubky než masáž relaxační. Při sportovní masáži se používají techniky tření, hnětení, tepání, chvění, roztírání a rozpohybování kloubů. Pracuje se silou a rychlostí - od velmi lehkých až po silné dotyky, které ovlivňují hlouběji uložené tkáně.

Dále můžete využít:

1) Baňkování

Baňkováním rozumíme přikládání skleněných nádobek, ve kterých je vytvořen podtlak, což způsobí jejich přisátí na pokožku. Baňky se přikládají na určená místa (reflexní zóny, akupunkturní body, ashi zóny) nebo se používají k masáži. Baňky jsou různého tvaru, obvykle kulovitého nebo zvonovitého tvaru, s průměrem otvoru asi 15 - 90 mm​​. Efekt baňkování je v regulaci toku krve a qi. Má napomáhat vytažení škodlivin na povrch a jejich vyloučení. Otevírá kožní poty a umožňuje eliminaci škodlivin.

Hlavním cílem léčení odsávacími baňkami je posílit samoléčící síly organismu, dát je do pohybu, aktivizovat a regenerovat celý organismus a zvyšovat jeho výkonnost. V současnosti se baňkování pro svoji nenáročnost a pozoruhodný účinek při léčení mnoha akutních a chronických nemocí stává opět vyhledávanou procedurou.

Podpořit lze baňkování i moxovánímPrincipem moxování je prohřívání akupunkturních bodů na těle pomocí moxy.

2) Hřejivá masáž lávovými kameny v podání naší masérky Heleny. 

Jak probíhá masáž:

- přiložení horkých kamenů k prohřátí těla a ztuhlých svalů

- masáž aromatickými oleji rukama a kameny

- opětovné přiložení kamenů na zklidnění- poslech relaxační hudby

3) Odblokování krční páteře

Pokud jste si zablokovali krční a bederní páteř a bolestí se nemůžete ani hnout, zavolejte a přijeďte k nám, naši školení maséři Vám pomohou.

4) Relaxační masáž

Je vhodná pro kteroukoliv část těla pro uvolnění, zklidnění a odpočinek po náročném dni nebo týdnu v práci. Práce se svaly je zde jemnější, mohou být užity aromatické oleje. Po jejím provedení se cítíte odpočatí a příjemně naladění pro svůj další program.

Tuto masáž obvykle nabízíme jako akci slevomatu.

5) Manuální lymfodrenáž

Technika velmi jemných pohybů, kterými je stimulována činnost lymfatických uzlin a tím jsou z těla vyplavovány škodlivé látky.

- proti celulitidě

- zlepšuje napětí kůže a tkáně, zlepšuje odvod produktů metabolismu

- proti migrénám (mohou být vyvolány tlakem nahromaděné lymfy) se doporučuje lymfodrenáž hlavy a krku

- proti otokům - uvolňuje tkáňové napětí a zbavuje bolesti při otoku např. dolních končetin u osob s vysokým zatížením nohou

- zvyšuje obranyschopnost organismu - imunitu

- napomáhá detoxikaci organismu

6) Aroma masáž

Jedná se o specifickou dílčí či celotělovou masáž, která pracuje s reflexními body, lymfatickými cestami a energetickými dráhami. Jedná se o masáž, která může mít terapeutické účinky a působí zejména na odstraňování psychických bloků, příčin migrén, potíží s ploténkami, bederní páteří apod.

7) Tejpování

Provádíme jako doplněk k masáži, na problematické oblasti. Nabízíme také kapsicinové hřejivé náplasti, které podpoří uvolnění Vašich svalů.

Vyberte si dle Vašich potřeb a přání.