O  n á s

Objednejte si termín masáže

Masážní salon a pedikúra vznikly v ústeckém TyfloCentru v roce 2014 jako chráněná dílna. Jejím cílem je podpořit integraci nevidomým, osob se zrakovým postižením, případně jiným zdravotním postižením a umožnit jim plnohodnotně pracovat. Masérna se od svého založení považuje za sociální podnik a snaží se naplňovat všechny jeho principy.

V současné době je v salonu zaměstnáno celkem 16 zaměstnanců, z toho 6 plně nevidomých masérů, 3 ZTP pedikéři a masérka, 3 ZTP uklízeči, 2 recepční se ZTP a další recepční a 1 praktikantka. 

Říká se, že při ztrátě jednoho ze smyslů se posiluje jiný. V případě našich masérů se to projevuje zvýšenou hmatovou citlivostí. Každý z našich masérů a pedikérů má přitom svůj vlastní "rukopis" a specializuje se na určitý typ masáží. Proto je důležité, abyste s recepční konzultovali, co přesně byste potřebovali, případně si masérů a pedikérů ozkoušejte více a vyberte si toho, kdo Vám bude nejlépe vyhovovat.

Naši maséři mají rozdělené směny, ale denně je Vám některý z nich k dispozici průběžně od 9 cca do 18 hod. Ideální je objednat se dopředu, obvykle bývá plno. Můžete ale přijít i bez objednání. V případě, že preferujete vybraného maséra, snažíme se Vám maximálně vyjít vstříc s ohledem na Vaše časové možnosti.

Recepční máme SoňuPavlínu a Pavlínku. Všechny jsou moc milé a jsou Vám k dispozici.

Nevidomý masér Ota nejvíce masíruje záda a šíji, ale dobře ovládá i celkovou masáž a manuální lymfodrenáž. Spíš patří k silovějším masérům. 

Masérka Helena (ZTP pracovník) masíruje záda a šíji, ale dobře ovládá i sportovní, celkovou masáž a lávové kameny. Spíš patří k silovějším masérům.  

Nevidomá masérka Iveta nejvíce masíruje záda a šíji, ale dobře ovládá i celkovou masáž a relaxační masáže. Spíš také patří k silovějším masérům. 


Nevidomá masérka Carmela se zaměřuje na relaxační masáže a masáže reflexní - nohou i rukou. Velmi dobře ovládá také manuální lymfodrenáž. Masáže od Carmely patří k jemnějším. 

Nevidomý masér Josef u nás bude od února 23. Zaměřuje se na rehabilitační masáže celého těla/ zad a nebo hrudníku. Tyto masáže řeší poúrazové stavy, řešení problémů s pohybovým aparátem, které řeší Dornovou, Breussovou metodou, tlakovou Bowenovou metodou či reflexní masáží a dalšími vhodnými formami s ohledem na potřeby daného klienta. Také velmi dobře ovládá manuální lymfodrenáž, provádí také sedativní masáž a reflexní masáž hlavy.

Masér Ondra provádí klasické masáže celého těla nebo jeho částí. Je u nás nováček od února 23. Patří spíše mezi silovější maséry.

Masér Milan provádí také klasické masáže celého těla nebo jeho částí. Dokáže dobře rozmasírovat zatuhlé svaly. Je u nás nováček od března 23. 


Pedikér Petr (ZTP pracovník) Vás bude při pedikúře mokrou cestou opečovávat stříháním nehtů, broušením ztvrdlé kůže brusným papírem a nakonec Vám může provést velmi příjemnou reflexní masáž nohou. Jde spíše o delší a jemnější proceduru. Umí také řešit tzv. halluxy na prstech. Mimo jiné se věnuje i baňkování, moxování a tejpování. 

Pedikérka Helena je u nás od roku 2023 novou posilou týmu. Provádí mokrou s doplňkem suché pedikúry. Na suchou pedikúru využívá brusku. Umí pracovat i s kuřími oky a ošetří Vám nohy do maximální jemnosti. Také provádí masáž nohou.

Pedikérka Iva k nám přišla v dubnu 23. Provádí mokrou s doplňkem suché pedikúry stejně jako Helena a je moc šikovná.

 Od října 22 tu s námi je také praktikantka Adélka - studentka 2.ročníku oboru Sportovní a rekondiční masér.  Každopádně je velice pečlivá a šikovná.

Také bychom Vám rádi představili naše uklízeče Csabu a Magdu, Janu a Zuzku (ZTP pracovníci), kteří se u nás střídají a starají se o čistotu. Je možné, že se s nimi u nás potkáte.

Těšíme se na Vaši návštěvu.