M a s á ž e

18.09.2020

Nejčastěji využívanými druhy od našich klientů jsou klasické masáže (záda, šíje, nohy, ruce, celková masáž těla...).

Dále můžete využít:

Baňkování

Baňkováním rozumíme přikládání skleněných nádobek, ve kterých je vytvořen podtlak, což způsobí jejich přisátí na pokožku. Baňky se přikládají na určená místa (reflexní zóny, akupunkturní body, ashi zóny) nebo se používají k masáži. Baňky jsou různého tvaru, obvykle kulovitého nebo zvonovitého tvaru, s průměrem otvoru asi 15 - 90 mm​​. Efekt baňkování je v regulaci toku krve a qi. Má napomáhat vytažení škodlivin na povrch a jejich vyloučení. Otevírá kožní poty a umožňuje eliminaci škodlivin.

Hlavním cílem léčení odsávacími baňkami je posílit samoléčící síly organismu, dát je do pohybu, aktivizovat a regenerovat celý organismus a zvyšovat jeho výkonnost. V současnosti se baňkování pro svoji nenáročnost a pozoruhodný účinek při léčení mnoha akutních a chronických nemocí stává opět vyhledávanou procedurou.


Hřejivá masáž lávovými kameny v podání naší masérky Kamily. Jak probíhá masáž:- přiložení horkých kamenů k prohřátí těla a ztuhlých svalů- masáž aromatickými oleji rukama a kameny- opětovné přiložení kamenů na zklidnění- poslech relaxační hudby 


Odblokování krční páteře

Pokud jste si zablokovali krční a bederní páteř a bolestí se nemůžete ani hnout, zavolejte a přijeďte k nám, naši školení maséři Vám pomohou.


Relaxační masáž

Je vhodná pro kteroukoliv část těla pro uvolnění, zklidnění a odpočinek po náročném dni nebo týdnu v práci. Práce se svaly je zde jemnější, mohou být užity aromatické oleje. Po jejím provedení se cítíte odpočatí a příjemně naladění pro svůj další program.

Tuto masáž obvykle nabízíme jako akci slevomatu.


Manuální lymfodrenáž

Technika velmi jemných pohybů, kterými je stimulována činnost lymfatických uzlin a tím jsou z těla vyplavovány škodlivé látky.

- proti celulitidě

- zlepšuje napětí kůže a tkáně, zlepšuje odvod produktů metabolismu

- proti migrénám (mohou být vyvolány tlakem nahromaděné lymfy) se doporučuje lymfodrenáž hlavy a krku

- proti otokům - uvolňuje tkáňové napětí a zbavuje bolesti při otoku např. dolních končetin u osob s vysokým zatížením nohou

- zvyšuje obranyschopnost organismu - imunitu

- napomáhá detoxikaci organismu

Masáž Dornovou metodou

Dornova metoda je manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle šetrně a přesně uváděny do původních správných poloh. Tím se přirozenou cestou vyrovnává statika těla. Provádí se volným a přirozeným pohybem ošetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky maséra. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, které by mohly ošetřovanému ublížit. Nejdůležitějším významem Dornovy metody je ten, že léčí přímou příčinu nemoci, neboť vše leží na kostře, příznaky postupně odezní.

Masáž Breussovou metodou

Breussova masáž je ideální doplněk po ošetření Dornovou metodou. Může se ale použít jako příprava před ošetřením páteře, kdy tato jemná energická a bezbolestná terapie uvolní napětí ve svalstvu. Při této masáži se uvolňují meziobratlové bloky, tím se páteř srovná do přirozené pozice a meziobratlové ploténky mají větší možnost se vrátit do původní pozice.

Po tomto ošetření se přikládá teplý zábal s třezalkovým olejem a pergmenovým papírem, který prohloubí uvolnění páteře a zklidní po ošetření.

Strečinkové protažení celého těla

Toto cvičení se provádí individuálně či skupinově za účelem správného protažení celého těla a napomáhá předejít potížím a blokacím. Vhodné po masáži či při běžných bolestech zejména krční, bederní páteře a kolen. Příznivě působí na psychiku člověka. Nejde o těžké pohyby, pouze o jemné protažení, tahem, ne tlačením. Cvičení probíhá na podložkách, s ručníky či gumou.


Aroma masáž

Jedná se o specifickou dílčí či celotělovou masáž, která pracuje s reflexními body, lymfatickými cestami a energetickými dráhami. Jedná se o masáž, která může mít terapeutické účinky a působí zejména na odstraňování psychických bloků, příčin migrén, potíží s ploténkami, bederní páteří apod.


Sportovní masáž

Jde mnohem více do hloubky než masáž relaxační. Při sportovní masáži se používají techniky tření, hnětení, tepání, chvění, roztírání a rozpohybování kloubů. Pracuje se silou a rychlostí - od velmi lehkých až po silné dotyky, které ovlivňují hlouběji uložené tkáně.


Zdravotní masáž

Je to technika práce se svaly a klouby tak, aby došlo ke zmírnění až vymizení bolesti, odblokování a s ním spojených potíží. Nejčastěji bývá doporučena masáž šíje při přetrvávajících bolestech hlavy, masáž zad při blokacích a s nimi spojení bolesti, kdy se člověk nemůže ani hnout, dále protažení a procvičení (rehabilitační cvičení) apod. Tato masáž vyžaduje zkušeného maséra s dlouholetou praxí a perfektní znalostí anatomie a "čtení" lidského těla. Pro odstranění dlouhotrvající, případně chronické bolesti je vždy potřeba absolvovat několik sezení u maséra, ale odměnou bývá návrat svalů k jejich původní měkkosti a flexibilitě a úleva od bolesti na velmi dlouhou dobu.


Tejpování

Provádíme jako doplněk k masáži, na problematické oblasti. Nabízíme také kapsiacinové hřejivé náplasti, které podpoří uvolnění Vašich svalů.

Vyberte si dle Vašich potřeb a přání.